szkolenia AIX

Samodzielność w ogarnięciu sytemu komputerowego w swojej firmie jest niezwykle ważna – szczególnie, gdy chcemy zrezygnować z outsourcingu usług i spróbować skorzystania z innych rozwiązań, których to jest na rynku cała masa. Szczególnie tyczy się to serwerów i baz danych, które stanowią obecnie fundament nowoczesnego przedsiębiorstwa. W tym celu warto poznać szkolenia AIX, które dostępne są w formie otwartej – zarówno dla profesjonalistów z zakresu informatyki, jak i całkowitych laików. Za pomocą profesjonalnie wdrożonych szkoleń można uzyskać naprawdę szeroką wiedzę i mieć możliwość dogłębnego zapoznania się z administracją nowoczesnymi bazami danych.

Co wchodzi w skład szkolenia?

 

Szkolenie skupia się przede wszystkim na działaniu systemu IBM AIX 5L – uczestnik kursu poznaje zasady konfiguracji, instalacji oraz zarządzania systemem AIX, który jest obecnie standardem w wielu bazach danych oraz na licznych serwerach. Środowisko AIX jest dość specyficzne, jednakowoż cechuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa i płynnością pracy, co w kontekście generowania częstych zapytań do baz danych jest nieocenionym rozwiązaniem. Każde szkolenia AIX skupiają się przede wszystkim na technicznej stronie działania AIX – bez wchodzenia w konkretne założenia konstrukcyjne czy programistyczne. Uczestnicy uczą się między innymi, jak zainstalować środowisko bazy danych, jakie są dostępne narzędzia dla konfiguracji i implementacji konkretnych rozwiązań oraz jak wyglądają kwestie serwisowania usterek w obrębie systemu AIX.

 

Dla kogo jest szkolenie?

Autorzy szkoleń nie wskazują dokładnie, dla kogo konkretnie są szkolenia. Formuła jest tak przedstawiona, aby odnalazły się w niej osoby znające się na bazach danych, jak i częściowi laicy, którzy np. dopiero pragną stać się pełnoprawnymi administratorami systemu AIX. Wiedza w ramach szkolenia jest przekazywana w sposób konkretny, koherentny oraz na tyle szczegółowy, aby możliwe było korzystanie ze zdobytych informacji od praktycznej strony. Jest to niezwykle istotne dla wszystkich zarządzających AIX.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.