szkolenia AIX

Samodzielność w ogarnięciu sytemu komputerowego w swojej firmie jest niezwykle ważna – szczególnie, gdy chcemy zrezygnować z outsourcingu usług i spróbować skorzystania z innych rozwiązań, których to jest na rynku cała masa. Szczególnie tyczy się to serwerów i baz danych, które stanowią obecnie fundament nowoczesnego przedsiębiorstwa. W tym celu warto poznać szkolenia AIX, które dostępne są w formie otwartej – zarówno dla profesjonalistów z zakresu informatyki, jak i całkowitych laików. Za pomocą profesjonalnie wdrożonych szkoleń można uzyskać naprawdę szeroką wiedzę i mieć możliwość dogłębnego zapoznania się z administracją nowoczesnymi bazami danych.

Co wchodzi w skład szkolenia?

 

Szkolenie skupia się przede wszystkim na działaniu systemu IBM AIX 5L – uczestnik kursu poznaje zasady konfiguracji, instalacji oraz zarządzania systemem AIX, który jest obecnie standardem w wielu bazach danych oraz na licznych serwerach. Środowisko AIX jest dość specyficzne, jednakowoż cechuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa i płynnością pracy, co w kontekście generowania częstych zapytań do baz danych jest nieocenionym rozwiązaniem. Każde szkolenia AIX skupiają się przede wszystkim na technicznej stronie działania AIX – bez wchodzenia w konkretne założenia konstrukcyjne czy programistyczne. Uczestnicy uczą się między innymi, jak zainstalować środowisko bazy danych, jakie są dostępne narzędzia dla konfiguracji i implementacji konkretnych rozwiązań oraz jak wyglądają kwestie serwisowania usterek w obrębie systemu AIX.

 

Dla kogo jest szkolenie?

Autorzy szkoleń nie wskazują dokładnie, dla kogo konkretnie są szkolenia. Formuła jest tak przedstawiona, aby odnalazły się w niej osoby znające się na bazach danych, jak i częściowi laicy, którzy np. dopiero pragną stać się pełnoprawnymi administratorami systemu AIX. Wiedza w ramach szkolenia jest przekazywana w sposób konkretny, koherentny oraz na tyle szczegółowy, aby możliwe było korzystanie ze zdobytych informacji od praktycznej strony. Jest to niezwykle istotne dla wszystkich zarządzających AIX.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.