Rekord rynku nieruchomości na Podkarpaciu

Powszechnie uważa się że województwo podkarpackie jest jednym z najbiedniejszych rejonów Unii Europejskiej, jednak to właśnie tutaj GUS odnotował największy wzrost oddanych mieszkań. Jak się okazuje taki wzrost sprzedaży mieszkań w Rzeszowie prędko nie ulegnie zmianie.  Inwestorzy kupują coraz to więcej działek i planują kolejne inwestycje. Powstające nieruchomości w Rzeszowie to nie tylko małe mieszkania w blokach, to także duże apartamenty, szeregówki czy domy na obrzeżach miasta.

Koszty jednego metra

Jeśli ktoś przystępuje do kupna mieszkania musi się liczyć z tym, że za metr będzie musiał wydać nie mniej niż 4,5 tysiąca za metr. W takim razie koszt mieszkania o powierzchni około 40 metrów będzie wynosił około 180 tysięcy złotych. Pomimo takich cen deweloperzy nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Jednogłośnie potwierdzają że szczególnie małe mieszkania rozchodzą się jak „świeże bułeczki” a na większe po czasie również znajdują się chętni. Powstające nowe mieszkania w Rzeszowie są o wiele korzystniejsze w porównaniu ze starymi z prostego powodu, wszystkie inwestycje wykonywane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów budowlanych, które w sezonie grzewczym zatrzymują wytworzone ciepło, a dzięki temu pozwalają na oszczędność pieniędzy.

obudownictwie.com.pl

Kredyt na kupno mieszkania

Wiele osób decydujących się na kupno mieszkania w Rzeszowie zamierza na ten cel zaciągnąć pożyczkę w banku. Znaczna część z tych osób to młodzi ludzie, którzy skorzystali z programu „Rodzina na swoim”. Program ten polega na dopłacie do zaciągniętego kredytu na mieszkanie dla małżeństw, które dopiero rozpoczynają życie na własną rękę. Duży odsetek osób kupujących nieruchomości w Rzeszowie to osoby, które na co dzień pracują za granicą. Najczęściej inwestują w nieruchomości, choć nie maja zamiaru wracać do Polski, a mieszkania przeznaczają pod wynajem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.