obuwie medyczne

Zawód lekarza jest bardzo wymagający i to nie tylko pod względem fizycznym, ale również psychicznym. Stojący tryb pracy wymusza zastosowania wysokiej jakości obuwia medycznego, które nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym charakteryzuje się obuwie medyczne i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Obuwie medyczne – czym powinno się wyróżniać?

Dobre buty medyczne muszą być lekkiej konstrukcji i co najważniejsze powinny zagwarantować wysoki poziom wentylacji. Personel medyczny pokonuje bardzo duże odległości na korytarzach szpitalnych, dlatego też buty muszą zapewnić doskonałą amortyzację podczas chodzenia. Godne polecenia są buty z podeszwą korkową, które bardzo skutecznie absorbują drgania.

Design ma znaczenie

Wybierając obuwie medyczne, jak i również całą odzież dla lekarzy warto zwrócić uwagę także na kwestie estetyczne. Buty medyczne wbrew pozorom nie muszą wcale odbiegać wyglądem od tradycyjnych modeli. Nowoczesne buty mogą spełniać jednocześnie funkcje estetyczną i zdrowotną. Wybierając buty i odzież dla lekarzy pamiętać należy jednak o tym, że muszą być one łatwe w utrzymaniu czystości.

obuwie medyczne

Z jakiego materiału obuwie medyczne?

W dzisiejszych czasach warto postawić na buty, w których wierzchnie elementy wykonane są w całości ze naturalnej skóry, a podeszwa wykonana jest z solidnego tworzywa sztucznego. Połączenie takich materiałów gwarantuje najlepszą trwałość obuwia. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się buty z kolebkową podeszwą, które po bardzo długiej przerwie ponownie powracają do mody i wielu lekarzy korzysta z ich dobrodziejstwa. Elastyczna i zaokrąglona podeszwa zapewnia optymalną amortyzacje stopie podczas ruchu. Dzięki modelom tego typu można odciążyć kręgosłup i stawy.

Wygodne buty na koturnie dla Pań

Mnóstwo kobiet najlepiej czuje się w butach na koturnie, dlatego też wielu producentów oferuje także wysokiej klasy obuwie medyczne na koturnie. Warto postawić na modele z regulowanymi paseczkami na pięcie, dzięki czemu buty będą przypominać eleganckie sandały, a nie zwykłe klapki. Jeżeli chodzi o wysokość koturny to optymalnym rozwiązaniem jest 7cm. Taka wysokość zapewnia doskonałe ułożenie stopy, dzięki czemu będziemy odczuwać olbrzymi komfort przez długi czas. Obuwie na koturnie prezentuje się naprawdę bardzo okazale i jest w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających kobiet. Moda medyczna zmienia się bardzo szybko, dlatego też warto być na bieżąco z wszystkimi nowinkami na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.