Meble ogrodowe muszą posiadać kilka ważnych cech, by mogły spełniać dobrze swoją rolę. W planach na zagospodarowanie ogrodu powinno się znaleźć miejsce dla zakątka, w którym wraz z rodziną i przyjaciółmi można zrelaksować się przy dobrym jedzeniu na świeżym powietrzu.

Tanie i nowoczesne meble

Meble z palet drewnianych wymyślono jako sposób na recykling starych palet, których już nie używa się w magazynach. Okazuje się, że wystarczy kilka gwoździ, by naprawić zniszczenia i skonstruować z fragmentów palet wygodne kanapy i stoły, trochę farby i impregnatu do drewna, a także kolorowe poduszki-siedziska, by starym paletom dać drugie życie. Meble z palet największym zainteresowaniem cieszą się jako meble ogrodowe. Śmiało można pokusić się o samodzielne ich wykonanie w dowolnie pożądanej konfiguracji, co może się okazać bardzo tanie i przyjemnie relaksujące. Można również skusić się na gotowe zestawy mebli ogrodowych z palet już z poduszkami, które również są dużo tańsze niż meble z rattanu, wikliny czy innych tworzyw, z których zwykle produkuje się meble do ogrodu.

Piękne i nowoczesne

Meble z palet, gdy są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią i promieniowaniem UV, mogą stanowić piękną ozdobę na długie lata! Są idealne jako sposób na zagospodarowanie ogrodu w jego części wypoczynkowej. Pięknie komponują się z nowocześnie utrzymanymi, schludnymi ogrodami, jak i z ogrodami o nieco „zapuszczonym” charakterze. W obecnych czasach nowoczesność nie oznacza jedynie dbałości o nowy sposób konstrukcji, ciekawe zdobnictwo czy niespotykany dotąd design. To również dbałość o ekologię. W najbardziej nowoczesnych wnętrzach i ogrodach pożądane są szczególnie akcesoria i meble, których nie można kupić w sklepach – antyki, meble samodzielnie odnawiane, czy właśnie kanapy i stoły z palet. Koszt jednej palety to nawet zaledwie 10 złotych. Wystarczy więc pomyśleć, ile możemy zaoszczędzić na meblach ogrodowych, jeśli zdecydujemy się poświęcić kilka letnich dni na pracę w kierunku stworzenia mebli z palet. Meble najpiękniejsze, to te praktyczne, w których na pierwszy rzut oka widać włożone serce!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *