Lokal biurowy czy mieszkanie

Małe firmy powstające w Polsce bardzo często decydują się na wynajem powierzchni biurowych w których prowadzą swoją działalności. Jest to na pewno znacznie lepszym rozwiązaniem niż praca w domu gdzie inni domownicy nie ułatwiają nam pracy. Dlatego też można zauważyć w wielu miastach w Polsce powstające nowe budynki to nie tylko budowle mieszkalne ale również lokale biurowe.

Jeżeli decydujemy się na wynajem takiego lokalu musimy tez pamiętać że najlepszym położeniem będzie centrum miasta gdzie żaden z potencjalnych klientów nie będzie miał problemu z dotarciem do tego miejsca. Dodatkowo dobrze by wokół tego budynku znajdowały się miejsca parkingowe dla klientów czy tez dla nas. Zazwyczaj takie lokale mają już w swoim wyposażeniu dostęp do telefonu, Internetu czy innych mediów niezbędnych podczas pracy. Dodatkowo powinniśmy się również dopytać o dostęp do kuchni w której będziemy mogli przygotowywać czy spożywać posiłki.

nowoczesne-mieszkanie.com.pl

Również wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup mieszkania w których będą prowadzić swoją działalności. Jednak jak się później okazuje nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wiele osób błądzi po osiedlach by odnaleźć poszukiwane mieszkanie. Rzeszów w ostatnich latach wybudował sporo nowych mieszkań, a część z nich została przeznaczona pod prowadzenie działalności gospodarczej. Dodatkową korzyścią jest to że zakup  możemy sobie odliczyć od podatku, dzięki temu przez cały okres prowadzenia firmy możemy odliczać sobie od podatku zainwestowane pieniądze.

Jeżeli w najgorszym razie nie utrzymamy się na coraz trudniejszym rynku z lokalu użytkowego możemy w każdej chwili zrezygnować natomiast mieszkanie pozostanie na naszych barkach. W dodatku będzie ono wykończone z przeznaczeniem pod biuro a nie pod zamieszkanie a remont pochłonie dodatkowe koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.