wkład kominkowy

Urządzając swoje wymarzone wnętrze, z reguły w głowie mamy już pewien zarys, jak chcielibyśmy, aby ono wyglądało. Decydując się na nowoczesny design w domu czy mieszkaniu, staramy się zatem, aby wszystkie elementy przestrzeni, tworzyły spójną całość. Dobór odpowiednich mebli, oświetlenia, kolorów ścian, zasłon, czy dodatków jest bardzo ważny, gdyż każdy z tych elementów, będzie odpowiadał za dopełnianie reszty. Planując kominek w swoim nowoczesnym salonie, również możemy, a nawet musimy poszukać rozwiązania, które będzie zgrywało się z wystrojem wnętrza.

Nowoczesny kominek, czyli jaki?

Kominek kojarzy się wielu z nas z czymś tradycyjnym, klasycznym, duże palenisko, zdobiona drewniana rama kominka, żeliwne akcesoria wokół, taki obraz przestrzeni kominkowej istnieje w naszych umysłach, przez to, że najczęściej taki właśnie wystrój i wykończenie kominka możemy obserwować w filmach czy domach, urządzonych w klasycznym, lub rustykalnym stylu. Wobec tego, czy kominek w ogóle pasuje do nowoczesnego wnętrza? Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko wybrać odpowiedni wkład kominkowy, który zabudujemy zgodnie z panującą wokół stylistyką. Jaki zatem powinien być nowoczesny kominek? Dokładnie taki jak inne elementy nowoczesnego designu. Prosty, oszczędny w wyrazie, pozbawiony detali, jednoczenie skromny i nadający wnętrzu niepowtarzalnego tonu.

wkład kominkowy

Zabudowa nowoczesnych wkładów kominkowych

O tym, czy wkład kominkowy będzie pasował do nowoczesnego wnętrza, zdecyduje przede wszystkim jego zabudowa. W tym przypadku najlepiej zatem postawić na minimalizm. Stalowa ramka idealnie podkreśli oszczędny styl. Jeżeli chodzi o sam wkład kominkowy, to w nowoczesnym wnętrzu fajnie będzie prezentował się kominek, w którym ogień widać nie tylko z jednej, ale dwóch lub nawet trzech stron – doda to wnętrzu przestrzeni, a także podkreśli oryginalny, nietuzinkowy design. Najbardziej pasujące materiały, jakie używa się do wykańczania zabudowy kominka w nowoczesnych aranżacjach, to granit i marmur oraz wspominana stal. Ostateczna kolorystyka zależy od całego wnętrza i tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeżeli kominek ma być centralnym elementem wnętrza zwracającym uwagę, można podkreślić to dodatkowo kolorem odcinającym zabudowę od reszty ścian, z kolei, jeżeli chcemy wpleść kominek w całość, wówczas najlepiej byłoby, aby zabudowa kominka została całkowicie zlicowana ze ścianą. Takie rozwiązanie sprawi, że nasz kominek będzie bardzo „lekkim”, subtelnym, ale niezwykle efektownym elementem wystroju wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.