Stwierdzenie „bez telefonu jak bez ręki” nabrało obecnie znacznie bardziej dosłownego znaczenia. Smartfony pozwalają załatwić niemal każdą sprawę – od zabicia czasu podczas oczekiwania na autobus miejski po rezerwowanie biletów na koncert, a kończąc na zakupach spożywczych. Z tego też powodu pojawia się coraz więcej list typu Top 5 aplikacji na smartphona, które mają stanowi pomoc przy wyborze najprzydatniejszych narzędzi.

Porządek to podstawa

Wśród aplikacji, jakie warto polecić na smartphona, znajdują się takie, które porządkują dokumenty, pliki, notatki oraz podobną zawartość. Organizery na telefonie to postawa każdego zabieganego człowieka. Bez nich trudno sobie wyobrazić wypełnienie zadań na czas, nie wspominając o umówionych spotkaniach.

Stały kontakt

Równie ważny jest klient poczty na telefon. Dzięki temu można łatwo odebrać maile bez konieczności każdorazowego odwiedzania strony internetowej. Można na bieżąco kontrolować przychodzące wiadomości, odpowiadać na nie albo sprawdzać, czy pojawiły się jakieś nowe informacje. Pamiętać też trzeba o bezpieczeństwie, ponieważ smarphony są szczególnie narażone na ataki złodziei.

Pieniądze zawsze pod ręką

Równie użyteczna jest aplikacja banku, w którym posiada się konto. Pozawala to na stały dostęp do rachunku oraz możliwość łatwego nim zarządzania, nawet w trakcie podróży do pracy. Obecnie banki przygotowują aplikacje, które chronią przed włamaniami, zapewniają sprawne przesyłanie nawet sporych sum, a także ułatwiają zarządzanie pieniędzmi zgromadzonymi na koncie. Nie trzeba już biegać do bankomatu, żeby sprawdzić bieżące saldo. Należy jednak przestrzegać wytycznych bezpieczeństwa wskazanych na stronach internetowych banków.

Zdrowo i wesoło

Ponad to na telefonie powinni znaleźć się aplikacje ułatwiające korzystanie z promocji oraz te udostępniające muzykę. Bez nich trudno sobie wyobrazić codzienne zakupy czy podróż do pracy w zatłoczonym tramwaju. Pierwsza pozwala oszczędzić, druga umila czas, zapewniają dostęp do ulubionej muzyki, jednocześnie wspomagając relaks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.